Újj!!!!! Lovas táborok, meg minden lovas tárháza!!!
Menü
 
Kiképzés
 
Ló csemegék
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Mi a helyzet az istálloban?
 
Lovas rendezvények
 
Hogy találtál ide?
Hogy találtál ide?

Valamilyen oldalon megláttad a hirdetésem....
Valaki ajánlotta...
Valahogy ráukkantál.... ( hogy hogyan mond el a vk-ban)
Csak ugy ....
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Visszatérő vagy?
Lezárt szavazások
 
Lovagló leckék
 
Hirességek
 
Ajánló
 
Jeliztem

 

www.umiley.gportal.hu

 


 

 
 
Hires lovak

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

Kincsem, a világ legeredményesebb lova

  2011.02.27. 21:00
Kincsem, a világ legeredményesebb lova
Kincsem bárkivel is állt ki, mindig győzött. Aki alábecsülte és nem rá fogadott, az bizony rossz lóra tett...

A magyar lovas kultúrának évezredes gyökerei vannak: honatyáink lóháton érkeztek a Kárpát-medencébe, és Európa is lovas nemzetként ismert meg bennünket. Lovas hagyományaink nemzeti kultúránk értékes részét képezik, melynek hírnevét Kincsem - a világ eddigi legsikeresebb versenylova - is öregbíti.

Csillag születik

Kincsem, a verhetetlen csodakanca 1874-ben Tápiószentmártonon, Gróf Blaskovich Ernő birtokán született. Angol telivér volt, mely ma is a világ legelterjedtebb kultúrfajtája. A fajta a XIX. században, a "legnagyobb magyarnak", Gróf Széchenyi Istvánnak köszönhetően került Magyarországra, aki ezzel megteremtette hazánkban a lovassportot.

A telivér ugyanis atlétikus alkatú, izmos testfelépítésű, mozgása lapos, tért nyerő, különösen vágtában haladós, mely a világ leggyorsabb lovává tette. Kétségtelen, hogy lóversenyzésre született.

 

 

Kincsem

 

A legyőzhetetlen

Annak ellenére, hogy a Blaskovich családban mindenki lovakat tenyésztett és hajtott, Kincsem tehetségét mégsem ismerték fel, így egyéves korában gazdája el akarta adni, de senki nem vette meg. Ennek köszönheti csodás karrierjét. Kétévesen már versenyzett és győzött, innentől kezdve 4 éven át - 1876 és 1879 között - 54 versenyen vett részt és mindig legyőzhetetlennek bizonyult. Ez a teljesítmény azóta is példátlan a lóversenyzés történetében. Mindez nem csak akkori tulajdonosának, hanem az egész magyar állattenyésztésnek szerzett hírnevet, megbecsülést szerte a világon.

 

 

Kincsem futamon

 

Money, money, money

Kincsem versenykarrierje során beutazta egész Európát. Sokszor levegőtlen vagonokban zötykölődött órákon keresztül és mégis mindig ő volt a legjobb. Gazdája - barátai unszolására - elvitte Goodwoodba is, ahova már 36 győzelem után érkezett. Az angol bukmékerek mégis lebecsülték Kincsem gyorsaságát, így Blaskovich jelentős mennyiségű pénzt nyert az ottani 3 futamon. Hatéves volt, amikor a lábai már nem bírták az iramot, ezért a ménesbe került, és kitűnő lovakat adott az utókornak. 1879-ben vonult vissza, majd 8 évvel később, 13 évesen hajtotta örök nyugovóra a fejét. Emlékét a gödi Kincsem-emlékpark, és a Kincsem Park őrzi.

 

 

Kincsem Park

Corlandus

  2011.02.10. 20:05

Egyszer volt, hol nem volt....   Minden úgy kezdödik, akár egy tündér mesében: volt egyszer Németországban, Fürstenberg hercegének kastélyában egy díjlovagló verseny. Egy nagy holsteini hányja veti magát  boxában, megjátsza az ostobát, hogy megfeledkezzen arrol, mennyire unatkozik. Margit Otto-Crépin, a díjlovaglás nagyasszonya szemébe néz a fura állatnak, amely félig német, félig francia számazású, akár a hölgy. Meglátni és megszeretni.... " Farkas szemet néztem vele, az meg nem vette le rólam a tekintetét. 180 cm-es marmagaságával olyan volt, mint egy Grand Duduche , egy nyakigláb, hirtelen megnyult kamasz. Mindennek látszott, csak díjlovaglásra alkalmas lónak nem, de a pillanat öszintesége sugárzott." 1980-at irun. Elkezdödik egy nagy történet. Mint a világ legszebb szerelmei,ez is kölcsönös szenvedélyen alapul. Margarit nem képes kiűzni gondolataiból az égimeszelöt, abban reménykedik, hogy megszerezheti.  Ám a gazdái nem hajlandók eladni a német lovat a jollehet, német állampolgárságú, de Franciaországba házasodott asszonynak. Belefáradva a hiábavaló küzdelembe, már-már feladná... amikor levelet kap, amelyben felajánják neki az állatot.

 

Man O'War

  2011.02.10. 19:49

Big Red, a Nagy Vörös vagy a Nagy Man O'War néven ismerték. Az a nagybetüs LÓ, amelyhez az összes többit mérik. 1917. Március. 29-én, éppen éjfél elött született meg a formás csikó, amelynek szörzete vörösben játszott.  Minthogy hires gazdája, II. Auguszt Belmont önkéntesként harcolt Franciaországban, a ház úrnöje úgy döntött, hogy a My Man of War ( Az Én Harcosom) nevet adja neki, ebböl ered a Man O' War.

Ugyancsak a háború volt az oka, hogy a pompás, magas felépitésü, hattyúnyakú, kecses, egyszersmind erőteljes yearling ( egyéves) sárgát eladták Samuel Riddlenak, aki elöbb vadászlónak szánta, de hamar rájött, hogy csikaja mijen rendkivűl idomitható, azonnal megváltoztatta a döntését.

Man O' War nemzedéke legjobbja, ha nem az évszázad legpompásabb lova. 21 versenyből mindössze egyet veszitett el kétévesen, azt is azért, mert rosszul rajtolt. Ez az eggyetlen eset, amikor csak másodikként futott be. De épp az ereje volt a gyenge oldala. Mivel sokkal gyorsabb volt, mint a többi ló, nehéz súlyokkal kellett versenyeznie. Mindennek ellenére továbra is elképesztö könnyedséggel gyözött. Gazdája mégis úgy határozott, négyéves ménje abbahadja a versenyzést, mert egy hendikeppen az addig ismert legnehezebb, 150 fontos ( 75 kg ) súllyal kellet volna futnia! A tulajdonos nem akarta tönkre tenni kiváló lovát, ezért inkább a visszavonulás mellett döntött. Annál is inkább, mivel Man O ' War számos halálos fenyegetést kapott, és a versenypályán is töbször követtek el ellene szabálytalanságot. Ezért egy ember minden éjjel a lóval szomszédos boxban aludt, hogy megvédje az állatot. Egy csapat biztonsági őrt  és egy magán detektívet is alkalmaztak mellettte.

A versenypályán bátor, félelmet nem ismerö Man O' War a futamok között nyugtalan volt. Néha fekve, a patályát harapdálva találták a boxában. Szorongási rohamok törtek rá, ha társa, egy vadászló nem volt mellette. De a lóversenypályákon szerzett több ezer rajongoja szemében ö volt a " táncolo lángnyelv villámló patákon"

Man O' War a rá jellemzö tökéllyel teljesitette tenyészcsödörfeladatait is, 64 (!) bajnokot nemzett, közöttük egy Hármas-Korona-gyöztest is.  Leszármazottai töbnyire kancák, amelyek aguk is kiválló tenyészállatok lettek - utodaik között 124 bajnokot jegyeztek fel. Az 1947. november. 01én, 30 éves korában elhunyt állatot nemzeti gyászszertartáson bucsuztatták, a ceremóniát 9 rádióbemondó közvetitette. Ma is évente 700.000 látogató keresi fel sirját.

Hambletonian

  2011.02.10. 19:15

Aranyos

  2011.02.08. 13:28

Imperiál

  2011.02.08. 13:20

1960. február 14-én született a kisbéri ménesben. Tenyésztője Rádoki József, a ménes újjászervezője. Az angol telivér mén apja a kiváló versenyló Imi, anyja az olasz importból vásárolt kanca, Hurry. Az aranyszőrű pej csődört már fiatalon félreismerték. A szakértők rossz véleményeket írtak róla, mivel nem volt "tipikus" telivér. A nagy termetű csókaszemű mén első ránézésre nem ígért sokat: homlokától a szájáig széles hókával díszített sárga szőre, élénksége és kesely lábai nem jellemzők a jó telivérekre. A hippológusok szerint az ilyen jegyekkel rendelkező lovak "puhák", sérülékenyek, nem szeretnek küzdeni, versenyző képességük sem jó.

Imperiál egy fiatal trénerhez, Aperianov Zakariáshoz került, az ő keze alatt futotta be fantasztikus pályafutását. Már az első versenyeken rácáfolt a kinézetét illető babonára. 3 versenyévadban - 1962-1964 között - nem akadt ellenfele a versenypályán, Magyarországon veretlen maradt. 26-szor startolt, 21-szer nyert.

Megnyerte az Osztrák Derbyt, a Magyar Derbyt, a Szocialista Országok Nagydíját, kétszer az Ausztriai Díjat. Legnagyobb sikere egy 2. helyezés a Baden-Badeni Nagydíjon. Már a 2 évesen megnyert Ausztriai Díjbeli 6 hosszas győzelmére felfigyeltek a szakértők. Abban az évben futott Prágában, sőt Magyarországon is győzött.

3 évesen 2 derbyt nyert magyar pályarekorddal, majd Baden-Badenben 12 lovas nemzetközi mezőnyben az egész német élgárdát, francia és olasz lovakat leelőzve 1 hosszal kapott ki egy későn érő, 5 éves angol telivértől, Espressotól. Ez olyan nagy siker volt, hogy 1963 őszén Espressoval együtt meghívást kapott a világ 11 legjobb lovának megmérettetésére Washington D.C.-be. Imperiál egy fárasztó idénnyel a lábaiban megérkezett az ellentétes irányú, balkanyaros versenypályára. Ez a futam már erősnek bizonyult a számára, Espresso negyedik lett, Imperiál a szovjet fedezőmén Ivory Tower mögött hetedik helyezést ért el. Így is megelőzött három lovat a világ 10 legjobb versenylovának tartott telivérjei közül.

4 évesen már európai hírességként ünnepelték országszerte. 1964-ben újabb németországi nagydíjgyőzelmek után Skandináviából is győztes trófeával, a malmői Jubileumslöpming serlegével tért haza. Abban az évben hatszor nyert, egyszer kikapott a kiváló német Mercuris-tól. Ezután ismét Baden-Badenben futott, ahol Espresso győzött, Imperiál nem ért el helyezést. Ezzel pályafutása befejeződött, elkezdődött viszont nagyszerű tenyészkarrierje. Bár képességeit a szakemberek szerint nem használták ki megfelelően, mégis sokszor fedezőmén sampion, 8 derbygyőztes apja.

5 évesen már nem versenyzett, lábai kifáradtak és meggyengültek. Csaknem negyedszázadot töltött a Dióspusztai, majd a bakonyi Kerteskői Ménesben tenyészménként. 531 utódja közül 348 indult versenyen, összesen 900 díjat nyertek Magyarországon és világszerte.

Ivadékai 12 Magyar Derbyt nyertek, Prince Ippi nevű fia egy Prinzess Addi nevű német kancától Európa-díjat nyert Kölnben és Gran Premio d'Italiát Milánóban. Másik csikója, Immer pedig 4 alkalommal lett a legeredményesebb apamén Ausztriában. 1968-ban Imperiál csikója, Isztorpirin Magyar Derbygyőztes volt. A 2. és 3. helyen is Imperiál-csikó, Rusztan és Inda ért célba. Imperiál toronymagasan nyerte az azévi apamén-statisztikát.

Talán még több eredmény is születhetett volna, ha a csődör nem olyan válogatós: a szürke kancákat kedvelte leginkább, ám azokból kevés van a telivérek között. Így sokszor megesett, hogy fedeztetéskor egyfajta afrodiziákumként szürkével kecsegtették, majd a döntő pillanatban más, kijelölt kancát toltak elé.

A legendás Imperiál 1989-ben Kerteskőn pusztult el.

Overdose

  2011.02.08. 13:17

Overdose (Nagy-Britannia, Nottinghamshire, 2005. április 2.[1] – ) pej[2] mén,[3] az utóbbi évek legsikeresebb, magyar színekben versenyező lova, pályafutását a szakértők Kincsem – a „csodakanca” – életéhez hasonlítják. 2008 decemberében[4] a világranglista harmadik helyén állt, Európában a legjobb eredményt elérő ló volt. Jelenlegi becsült értéke 5 millió euró, mintegy 1,5 milliárd forint. A Lóversenyszervezők Nemzetközi Szövetségének (International Federation of Horseracing Authorities) világranglistáján, amely a 2008. november 1. és 2009. május 17. között lefutott versenyek alapján készült, az összesített rangsorban Overdose – valamennyi távot, évjáratot és kontinenst tekintve – a tizennegyedik helyen állt. A négyévesek között ötödik, az európai lovak között negyedik, a rövidtávú lovak között pedig harmadik volt.[5] Overdose tizenkét egymást követő győzelmével a valaha élt versenylovak veretlenségi örökranglistájának a 11. helyén áll. Betegsége miatt 2010. július 18-án, 15 hónap kihagyás után állt újra versenybe a Szlovák Derby „Cena Mysa” versenyszámában, ahol a 13. győzelmét is megszerezte.[6] Nagy visszatérése a versenyzésbe folytatódni látszott 2010. augusztus 15-én a Bestens-Pannónia Életbiztosító Díjon Budapesten, mert itt is rajt-cél győzelmet aratott.[7][8] Következő versenyén Baden-Badenben azonban megszakadt a sikersorozat, Overdose egy szerencsétlen rajt után csupán hetedikként érkezett a célba. Veretlensége megtört és ettől a naptól kezdve Overdose számára új időszámítás lépett életbe. A vereség ellenére Overdose Magyarország egyik legsikeresebb lova és még szép pályafutás állhat előtte.

Nevét a tulajdonos Lilla nevű lányának köszönheti, jelentése „túladagolás”. A névadás története a következő. Miután a tulajdonos a lovat hazavitte, a ló sokáig névtelenül élt, mert nem tudták, milyen nevet adjanak neki. A névválasztás a pedigré szabályai szerint úgy történik, hogy az anya nevének kezdőbetűje után kell a csikót is elnevezni. Ezért a ló nevének "O" betűvel kellett kezdődnie. Elsőként a Mikóczy Mónika által kitalált Obsession (Szenvedély) és a Ribárszky Sándor javasolta Orient Expressz voltak,[9] de ezeket a neveket már korábban regisztrálták más lovak számára. Felmerült az Oszáma bin Láden név is, de végül az Overdose túladagolás szó győzött, amire a ló rá is szolgált, hiszen túl van benne adagolva a tehetség. Mivel az Overdose nevet túl hosszúnak találták a lovászok, a Dózi becenevet adták neki. A nagyközönség e mellett az elnevezés mellett még számos jelzővel illeti, amelyek a ló tehetségére utalnak, ilyen például az „alagi rakéta”, az Alagi Versenyló Tréningközpont neve és Dózi rakétasebességű futása után. Németországban „Csodaló”-nak (Wunderpferd), Nagy-Britanniában „budapesti golyó”-nak (Budapest Bullet), Amerikában pedig [10]„The Hungarian Seabiscuit”-nek nevezték el.

 

Tulajdonosa Mikóczy Zoltán szlovákiai magyar üzletember,[11] aki a ló megvásárláskor még nem tudta, milyen kincset talált. 2006 novemberében Angliában, a híres newmarketi árverésen talált rá gazdája, aki a mérsékelt licitálás során egyedül tett komolyabb ajánlatot. A külsőre szinte jelentéktelennek tűnő lovat mindössze nyolcszázezer forintért, körülbelül 3000 euróért (2000 guinea) vásárolta meg. Jelenlegi becsült értéke 5 millió euró, mintegy 1,5 milliárd forint.[12] Mikóczy Zoltán magyar színekben akarta versenyeztetni Overdose-t. Mivel a lovak állampolgárságát az határozza meg, hogy hol tréningezik őket, ezért a ló Magyarországon, Alagon az Alagi Versenyló Tréningtelepen[13] tréningezik. Zsokéja minden versenyen piros-fehér-zöld színű dresszben lovagolja. Idomárja Ribárszki Sándor[14] lett, aki az istállóban a külföldi sprinterek trénere. Lovasa 2008-ban a német Andreas Suborics volt, munkalovasa Budinszki Barbara.

Kincsem

  2011.02.08. 13:05

Kincsem Cambuscan, és Water Nymph románcából született 1874-ben Kisbéren.

Két éves korában kezdett el versenyezni. Trénere az Angliából Magyarországra költözött Hesp Róbert volt.

Kincsem egy csöppet bogaras volt. Csak akkor volt teljesen nyugott amikor mellette volt a kedvenc barátja, egy fekete-fehér foltos nöstény macska, Csalogány.

Elvileg nagyon kényes volt a vízére is, nem volt hhajlandó minden félét meg inni.

Háromévesen győzött az osztrák derbin, Pozsonyban, Baden-Badenben és a budapesti Magyar St. Leger futamain is.

Négyévesen Bécsben kezdte a versenyszezont, 1878. április 22-én. Addig 27 versenyen indult vereség nélkül. Egyedül a francia tenyésztésű, 4 éves Verneuilt tartották hasonló képességűnek. Augusztus 1-jén a Goodwood Cup futamon Kincsemnek Verneuil-jel kellett volna kiállnia, aki előzőleg megnyerte az Ascot Gold Cup-ot. A verseny előtti napokban azonban Verneuil megsérült, így Kincsem könnyen győzött. Egyik nevezetes futása szeptember 9-én Baden-Badenben történt. Gróf Hugo Henckel lova, Prince Giles The First fej-fejt végzett vele, a bírák holtversenyt állapítottak meg. Blaskovics Ernő nem fogadta el ezt az eredményt. Abban az időben, ha az egyik tulajdonos nem fogadta el az eredményt és a díjat sem akarta megfelezni, kérhették az újrafutást. Egyes források szerint rögtön ezután a két ló lefutotta még egyszer a futamot, és ekkor a kitűnő formában lévő Kincsem hat hosszal megnyerte a 3200 méteres távot. Kincsem e tekintetben nem tartozott a gyengébbik nemhez, hiszen gyepen az összes mént is csúfosan megverte, akár egy kilométernél rövidebb, akár 4000 méter volt a verseny távja.

Ötévesen tizenkétszer állt starthoz, többek között Berlinben, Frankfurtban és sokadszorra Baden-Badenben.

Kincsemet hatévesen is futtatni szerették volna, de a felkészülések során kiderült, hogy lábai nem egészségesek, ízületei elkoptak. Új korszak kezdődött a számára: ezúttal tenyészkancaként bizonyíthatott. Tápiószentmártonba szállították, ahol öt csikót ellett. Ebből három a híres mén, Buccaneer utódja, kettő pedig egy Doncaster nevű méntől született.

Kincsem első ivadéka, Budagyöngye 1882-ben jött világra. Ez a kanca is később sok győzelmet tudhatott a magáénak. Következő csikója Buccaneertől, Ollyan Nincs (szintén kanca), sok sikert ért el a versenypályákon. 1884-ben Kincsem rövid „szünetet tartott”, de a következő évben világra jött Talpra Magyar. A csődör eredményes fedezőmén lett. 1886-ban meglátta a napvilágot Kincsőr Doncastertől. A fiatal csődört be akarták nevezni a német derbire, de korai pusztulása miatt nem érhetett el eredményeket. A csodakanca utolsó utódja Kincs volt, amelyet 1887-ben ellett. Kincs lánya, Napfény később eredményes versenyzővé vált.

Utolsó ellése után Kincsem egészsége meggyengült, gyomor és bélgörcsök kínozták. 1887. március 17-én, tizenharmadik születésnapján egy súlyos kólikaroham következtében múlt ki a magyarok legendás telivérje. Kincsem terebélyes családfát hagyott hátra, melyen magyar és nemzetközi nagydíjak és futamok győzteseit találjuk. Vérvonala, főleg Németországban, a mai napig tovább él, bár Kincsem egyik leszármazottja sem érte el ősanyja kivételes eredményeit. A kancák részére rendszeresített legnagyobb angol tenyészversenyt, az Oakst 1974-ben – Kincsem születésének centenáriumán – Polygamy, Kincsem tizenharmadik anyaági leszármazottja nyerte.

Élete során, két- és ötéves kora között, négy teljes szezonon keresztül 54 versenyen indult és Európa legjobbjait verve mindig győzött, ezzel a telivértenyésztés történetének legendás alakjává vált.

Teljesítményét soha egyetlen versenyló sem tudta elérni, ezzel az egész magyar versenylótenyésztésnek szerzett világhírnevet.

Leszármazottai eljutottak a világ neves tenyésztőistállóiba. Számos versenyt neveztek el a csodakancáról olyan országokban is, ahol a kanca élete során meg sem fordult. A Kincsem Parkban, a budapesti galopp-pálya bejáratánál 1977-ben felállították a csodakancát ábrázoló életnagyságú bronzszobrot, Tóth Béla alkotását.

Tápiószelén, a Blaskovich család kastélymúzeumában is megtalálhatóak a leghíresebb magyar versenyló emlékei. Csontváza a budapesti Magyar Mezőgazdasági Múzeumban van kiállítva, ahol megtekinthetők kitüntetései, érmei is. Külföldön „Hungarian Wonder”, azaz Magyar Csoda néven ismerik. A telivértenyésztés egyik központjának számító angliai Newmarket múzeumában (Horse Racing Museum) felállították a magyar kanca szobrát, a tárlókban pedig karrierjének dokumentumai láthatók. Már életében nevét viselte a fővárosi palota, ma is nagydíjakat rendeznek a tiszteletére, a budapesti lóversenypálya pedig három évtizede a nevét viseli. A tápiószentmártoni lovasparkot is Kincsemről nevezték el; itt külön múzeum gyűjti a versenyló emlékeit.

Bár Kincsem ősei többnyire brit származásúak voltak, a sötétsárga kanca mégis a magyar tenyésztés eredménye és mind a mai napig tökéletes példája a fajtának.

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

 
BlogPlusz
Friss bejegyzések
2011.09.25. 18:23
2011.05.08. 20:57
2011.05.08. 12:33
2011.02.22. 21:02
Friss hozzászólások
 
Képek
 
Hányan vagyunk ma?
Indulás: 2011-01-16
 

 
Naptár
2024. December
HKSCPSV
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
<<   >>
 
Lovardák
 
A lovak viselkedése
 
Versek
 
Nyihogjunk!
Ha van valami észrevételed, akkor légyszi azt ne a chatbe ird, hanem a "MIT RAKJAK MÉG AZ OLDALRA?"-ba!!! Elöre is köszi!!! <3
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Mia kedvenc sportotok?
Lezárt szavazások
 
Szoktál segiteni...?
Te szoktál segiteni eltünt állatok keresésében, haza juttatásában?

Igen, minden adandó alkalommal...
Attól függ, néha...
Szerencsére ritka, de szoktam...
Nem igazán vonz...
Nem...
Minek, ugyis haza mennek, jutnak...
Eggyáltalán nem érdekelnek, lesz ami lesz velük...
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 

 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Gigágá! Márton napján is gyertek a Mesetárba! Nemcsak libát, de kacsát is kaptok! Játsszatok velünk!    *****    A Nintendo a Nintendo Music-kal megint valami kiváló dolgot hozott létre! Alaposan nagyító alá vettem, az eredmény itt.    *****    Leanderek, Parfümök, Olajok, és Szépségápolási termékek! Használd a LEVI10 kupont és kapj 10% kedvezményt!Megnyitottunk    *****    Megjelent a Nintendo saját gyártású órája, a Nintendo Sound Clock Alarmo! Ha kíváncsi vagy, mit tud, itt olvashatsz róla    *****    Megnyílt a webáruházunk! Parfümök, Szépségápolási termékek, Olajok mind egy helyen! Nyitási akciók, siess mert limitált!    *****    Az általam legjobbnak vélt sportanimék listája itt olvasható. Top 10 Sportanime az Anime Odyssey-n!    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Megnyílt a webáruházunk! NYITÁSI AKCIÓK! Tusfürdõ+Fogkrém+Sampon+Izzadásgátló+multifunkcionális balzsam most csak 4.490!    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran!    *****    Veterán anime rajongók egyik kedvence a Vadmacska kommandó. Retrospektív cikket olvashatsz róla az Anime Odyssey blogban    *****    Parfümök, Olajok, Párologtatók mind egy weboldalon! Siess mert nyitási AKCIÓNK nem sokáig tart! Nagy kedvezmények várnak    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Aki érdeklõdik a horoszkópja után, az nem kíváncsi, hanem intelligens. Rendeld meg most és én segítek az értelmezésben!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött + napi agymenések és bölcseletek    *****    KARATE OKTATÁS *** kicsiknek és nagyoknak *** Budapest I. II. XII.kerületekben +36 70 779-55-77    *****    Augusztus 26-án Kutyák Világnapja! Gyertek a Mesetárba, és ünnepeljétek kutyás színezõkkel! Vau-vau!    *****    A horoszkóp elemzésed utáni érdeklõdés, nem kíváncsiság hanem intelligencia. Rendeld meg és nem fogod megbánni. Katt!!!    *****    Cikksorozatba kezdtem a PlayStation történelmérõl. Miért indult nehezen a Sony karrierje a konzoliparban?