Az emberek különböző tanulási technikákkal rendelkeznek. Egyesek úgy tanulnak, hogy újra és újra végrehajtják az adott feladatot, másoknak vizuális behatás szükséges (látniuk kell egy példát), megint másoknak pedig elég, ha valaki elmagyarázza, hogy mit kell tenniük.
Tanulási módszerek
1. Figyeld meg, hogy melyik megközelítés áll hozzád a legközelebb az új információk észben tartásához és megértéséhez, azután válassz egy oktatót, aki majd segíti ezzel a megközelítéssel tanulni! Leckéid értékét növelheted azzal, ha veled egykorú lovasokat figyelsz meg és tapasztalatokat gyűjtesz az ő leckéikből is.
|
A lovaglás nem lehetetlen |
2. Tervezd meg az időbeosztásod a befizetett óráidra, és azután szánj egy kis időt ráadásként, hogy a hozzád korban és képesség tekintetében hasonló lovasok leckéit megfigyeld, vagy figyelj meg egy olyan személyt, aki jobb lovas, mint te és azon a lovon gyakorol, amelyiken te is tetted! Ez nagyon hasznos: ha nem tudsz úgy teljesíteni a lovon, mint ahogyan szeretnéd, kérd ki az oktatód véleményét, aki biztosan észreveszi, hogy mit csinálsz rosszul!
Az agy gyakran nincs kellően kiaknázva, amikor lovagolni tanul az ember, mert a lovaglás inkább fizikai aktivitásként van elkönyvelve. Használd ki az eszed erejét is!
|
Ne másokat próbálj utánozni! |
3. Nézz jó lovasokról készült videókat, műsorokat, edzéseket, stb! Ne próbáld elemezni, amit csinálnak, csak engedd, hogy a kép bevésődjön a memóriádba! Amikor felülsz a lóra, végy egy mély lélegzetet és szívd tele magad a memóriádban lévő tökéletes képpel! Ne hasonlítsd össze magad a képpel - úgy lovagold meg a lovad, mintha te lennél az a lovas a felidézett képről! Higgy az elméd erejében, hogy képes segíteni a tested edzésében anélkül, hogy te beleavatkoznál, mindenféle apró részlet folytonos elemezgetésével!